31 Ağustos 2018 Cuma


Hükümetin konutta faiz oranını yüzde 0.98'e çekerek kampanya başlatmasının ardından Sabah Gazetesi, Samut İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Samut ile söyleşi gerçekleştirdi.

Sabah Gazetesi 31 Ağustos tarihli sayısında hükümetin başlattığı konut konutta faiz indirimi kampanyasını gündemine taşıdı. Şehrin önde gelen inşaat şirketlerinden Samut İnşaat'ın Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Samut'un görüşlerine yer veren gazetede şu açıklamalar yer aldı.

"Samut İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Samut, Hükümetin başlattığı bu kampanyanın, vatandaşların yastık altı birikimlerini en iyi şekilde değerlendirmesini sağlayacağını söyledi. Kampanyanın ilk günü olmasına rağmen 15 daire sattıklarını belirten Samut; "Henüz kampanyada ilk gün olmasına rağmen büyük canlılık var. Bir günde 15 daire birden sattık. Devlet büyüklerimizin yapmış olduğu bu kampanya ekonomiye büyük katkı sağladı" ifadelerini kullandı.

Hüseyin Samut bu kampanyanın konut stoklarının eriteceğini ve döviz yerine gayrimenkule yatırım yapmayı teşvik ettiğini dile getirdi.