26 Eylül 2016 PazartesiAntalya’nın genç ve başarılı iş adamlarından biri olan Hüseyin Samut’tan yatırım amaçlı ev sahibi olmak ve bu amaçta hangi bölgenin seçilmesi gerektiği konularında bilgi aldık. Samut, Antalya’nın parlayan yıldızının ve yatırımın en doğru adresinin Kepez ilçesi olduğunu söyledi.

Yatırımcı için olsun Antalyada yaşayanlar için olsun inşaat sektöründe emlak alımı da önemli öyle değil mi?
Tabii ki de çok önemli. Antalya’mızın her yerinde yükselen bir değer var. Sağ olsun Büyükşehir Belediye Başkanımız Menderes Türel Antalyaya çok değer katmıştır ve Antalya’mızın yükselmesinde çok büyük önem taşımaktadır. Onun sayesinde hızlıca gelişmekteyiz.

İnsanlar ev alırken iki şekilde alıyorlar: bir oturmak için iki yatırım yapmak için. Oturmak için evim var, ben size yatırım için gelsem; ev almak istiyorum cebimde de param var bana nereyi tavsiye edersiniz?

Antalyanın her yerini tavsiye ederim ama şuanda gelişen bir bölgemiz var: Kepez bölgesi. Antalya’mıza büyük bir rant sağlamaktadır. Altyapısıyla, Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü’nün de destekleriyle, Büyükşehir’imizin büyük destekleriyle çok büyük bir yol almaktadır.

Yani ben şu anda Antalyadan ev alacaksam, param da çok değilse, kendi bütçeme göre alacaksam ancak havuz gibi bir takım lüksleri de olsun diyorsam, bu ne kadardır?

Ortalama 300 bin lirayla 2 milyona kadar daire bulmanız mümkündür. Evin pozisyonuna göre, projenin kalitesine göre değişmektedir.

Kepezden bahsettik ama başka yerlerde de gene inşaatlar devam değil mi?

Tabii Antalyanın çoğu yerinde inşaatlar yaptık. Yaklaşık 22 yıldır inşaat sektöründeyiz. Bu güne kadar 50’ye yakın proje bitirdik. İnşallah daha da çok bitireceğiz. Ama şu anda göz bebeğimiz, yükselen bir değer var o da Kepez bölgesi.

Paran varsa Kepeze yatır, Kepezden ev al zarar etmezsin diyorsunuz yani. 

Kesinlikle. Bütün yatırımcılarımıza bütün müteahhitlerimizin hepsini Kepeze davet ediyoruz. Kepez bölgemizin Antalyanın en iyi noktalarından birisi olacağı garanti diyorum. Bir koyduğunuzu ikiye katlayacaktır mutlaka.

Kaynak: Akdeniz Bülten